Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
A német kancellár elfogadhatatlannak nevezte a menekültek felhasználását arra, hogy nyomást gyakoroljanak Lengyelországra és más uniós tagállamokra.
Angela Merkel német kancellár reményét fejezte ki Varsóban szombaton, hogy párbeszéd útján meg tudják majd oldani a lengyel igazságszolgáltatási rendszerrel kapcsolatban az Európai Bizottsággal szemben fennálló vitákat, mert „a politika több annál, mint hogy csak a bíróságra járjanak”.
Az utolsó lengyelországi hivatalos látogatásán lévő Merkel sajtótájékoztatóján elfogadhatatlannak nevezte a menekültek felhasználását arra, hogy nyomást gyakoroljanak Lengyelországra és más uniós tagállamokra.
Az utóbbi hónapokban megnőtt azoknak az iraki, afgán, szíriai és afrikai embereknek a száma, akik Fehéroroszországból léptek át Lengyelország, Litvánia és Lettország területére. A három uniós ország azzal vádolja Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök rezsimjét, hogy szervezett formában szállítja az illegális bevándorlókat az Európai Unió külső határára.
A német kancellár szombaton
Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy „teljességgel elfogadhatatlan, hogy ilyen hibrid támadásokat” hajtsanak végre az Európai Unió területére igyekvő emberek kihasználásával, s felidézte, hogy ezt közölte a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel nemrég tartott találkozóján is.
Megbeszélésük után Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő arról beszélt, hogy a nézeteltérések ellenére jól alakultak a lengyel-német kapcsolatok Merkel hivatali ideje alatt és köszönetet mondott a német kancellárnak az együttműködésért. „A különbözőségek ellenére, képesek vagyunk mindenek felett azt hangsúlyozni, ami egyesít minket” – fogalmazott Morawiecki.
(MTI)
Borítókép: MTI/AP/Andrew Harnik